Już od 21 października, w każdy piątek o godz. 13:45 na antenie Radia Kampus (97,1 FM) przyjrzymy się wielu aspektom związanym z szeroko pojętą gospodarką, zarówno w wymiarze makro, jak i osobistych oszczędności. Program jest skierowany szczególnie do młodych słuchaczy, którzy wchodzą w dorosłe życie, często bez praktycznej wiedzy ekonomicznej.

W pierwszych audycjach cyklu rozmawiać będziemy m.in. o możliwościach inwestycji pieniędzy gdy rozważymy różne możliwości bezpiecznego lokowania swoich środków, nawet jeśli nie są one zbyt pokaźne. Pojawią się tematy istotne z punktu widzenia „młodych dorosłych” takie jak kredyty i jego koszty oraz plusy i minusy posiadania karty kredytowej. Słuchaczom przybliżony zostanie także temat danych osobowych i ich ochrony. Porad w zrozumiałym dla młodzieży języku udzielą między innymi ekonomiści, bankowcy i eksperci rynku pracy. Tematykę audycji mogą sugerować również słuchacze – dziennikarze stacji pomogą w rozwiązaniu problemów i wyjaśnią zagadnienia związane z gospodarką.

Program „3 grosze o ekonomii” poprowadzi Krzysztof Rzyman, w przeszłości związany z Naczelną Redakcją Gospodarczą Polskiego Radia.

Audycja powstaje we współpracy z Programami edukacji ekonomicznej, realizowanymi przez Warszawski Instytut Bankowości oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

Radia Kampus można słuchać w Warszawie i okolicach na 97,1 FM oraz w internecie na www.radiokampus.fm

Kamil Bonas

Dodaj komentarz