Rusza Festiwal Niewinni Czarodzieje

Rusza XII Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, organizowany co roku przez Muzeum Powstania Warszawskiego i oddział muzeum – Instytut Stefana Starzyńskiego. Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego jest patronem Festiwalu.


Tegoroczna edycja Festiwalu to interpretacja wybranych zjawisk XX wieku, dla których charakterystyczne było, że pojawiając się zmieniały naszą kulturę, lecz ich rozwój nie wynikał z jej ciągłości. Przerywane gwałtownie przez wojnę, komunizm, a potem wolny rynek, stały się częścią opowieści o nas samych. Wybuchając – jazz, big bit i hip hop – bo o nich mowa, stawały się początkiem kontestacji, a co za tym idzie przemiany obyczajowości. 30. 60. 90. ponad chodnikami, to opowieść o tym, jak na przestrzeni wieku, dzięki kulturalnym chuliganom i chuligankom, zmieniały się hierarchie kultury, a tym samym nasza akceptacja dla tego co „wysokie” a co „niskie”, co „złe” a co „dobre”.

To krótkie ideolo tej edycji festiwalu, w ramach, którego tradycyjnie planujemy wiele wydarzeń warsztatowych, wystawowych, paneli dyskusyjnych oraz oczywiście nie obejdzie się bez dancingu i koncertu połączonego z silent disco.

Dodaj komentarz