Akademiki

Akademiki zapewniają świetną studencką atmosferę oraz wiele możliwości, zarówno związanych ze nauka, jak i życiem towarzyskim. Jeżeli będziecie potrzebować notatek, materiałów, czy innej pomocy, możecie być pewni, że znajdziecie kogoś, kto wam pomoże. Akademik to miejsce na integrację, naukę i poznawanie nietuzinkowych osób, a także pole działalności Rad Mieszkańców, które organizują życie towarzyskie w domu studenta, współpracują z administracją i pomagają mieszkańcom we wszelkich sprawach.

Co zrobić, aby dostać miejsce w akademiku?

Zgodnie z nowymi zasadami wszyscy studenci, którzy chcą ubiegać się o miejsce w Domu Studenta zobowiązani są wygenerować wniosek z USOSweb Kampusu Centralnego i po zatwierdzeniu złożyć w Komisji Stypendialnej jednostki wydrukowaną i podpisaną wersję.

Wszystkie potrzebne informacje – opis akademików, zasady przyznawania miejsc i instrukcje jak wypełniać wnioski znajdziecie na stronie OKS UW.

Garść praktycznych uwag:

 • Wnioski złożone na starych formularzach są NIEWAŻNEi nie będą mogły zostać rozpatrzone.
 • Wniosek złożony wyłącznie w USOSweb jest niewystarczający– po zatwierdzeniu należy go wydrukować, podpisać i złożyć wraz z załącznikami do Sekretariatu/Komisji Stypendialnej jednostki.
 • Warunkiem złożenia Wniosku o miejsce w domu studenta jest wypełnienie nowego Oświadczenia o dochodach. Dopiero po złożeniu Oświadczenia możliwe będzie wygenerowanie wniosku.
 • Jeśli adres zamieszkania, który wyświetla się podczas składania wniosku jest nieprawidłowy należy go zmienić w Dziekanacie/Sekretariacie jednostki. Po dokonaniu zmiany złożenie wniosku z prawidłowymi danymi będzie możliwe dopiero kolejnego dnia.
 • Odległość między miejscem zamieszkania a uczelnią należy obliczyć, jako adres docelowy podając: ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa.
 • Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie odległości, czyli wydruk z ogólnodostępnego, internetowego serwisu map.
 • Wniosek zanosi się do Komisji Stypendialnej jednostki.
 • Studenci I roku mają 10 dni od uzyskania dostępu do USOSweb na złożenie i dostarczenie wniosku do Komisji Stypendialnej
 • Studenci lat późniejszych mają czas na złożenie i dostarczenie wniosku zwykle do końca czerwca bieżącego roku akademickiego
 • W razie braku satysfakcji z uzyskaniu wyniku przyznania miejsca w domu studenta, można starać się wymienić się miejscem z chętną na to osobą. Należy wówczas we dwoje udać się do Biura Spraw Studenckich.

O miejsce w Domu Studenta można ubiegać się przez cały rok akademicki. W takim wypadku osoba, starająca się o przyznanie miejsca powinna zgłosić się do Biura Spraw Studenckich.

Uniwersytet Warszawski posiada 6 akademików, które różnią się przede wszystkim ceną, standardem, atmosferą oraz lokalizacją. Każdy akademik ma swój własny, niepowtarzalny klimat.

 1. Dom Studenta nr 1 „Muchomorek” – Żwirki i Wigury 97/99 (kampus Ochota)
 2. Dom Studenta nr 2 „Żwirek” – ul. Żwirki i Wigury 95/97 (kampus Ochota)
 3. Dom Studenta nr 3 – ul. Kickiego 9 i 12 (Praga-Południe)
 4. Dom Studenta nr 4 – ul. Zamenhofa 10A (Muranów)
 5. Dom Studenta nr 5 – ul. Smyczkowa 5/7 (kampus Służew)
 6. Dom Studenta nr 6 – ul. Radomska 11 (Ochota)