Akademiki

Wybierz akademik!

Świetną studencką atmosferę oraz wiele możliwości, zarówno związanych ze studiami jak i tych towarzyskich. Jeżeli będziecie potrzebować notatek, materiałów, czy innej pomocy, możecie być pewni, że znajdziecie kogoś kto wam pomoże.

Co zrobić, aby dostać miejsce w akademiku?

Zgodnie z nowymi zasadami wszyscy studenci, którzy chcą ubiegać się o miejsce w Domu Studenta zobowiązani są wygenerować wniosek z USOSweb Kampusu Centralnego i po zatwierdzeniu wydrukowaną i podpisaną wersję złożyć w Komisji Stypendialnej jednostki.

Wszystkie potrzebne informacje- opis akademików, zasady przyznawania miejsc i instrukcje jak wypełniać wnioski znajdziecie na stronie OKS UW

Garść praktycznych uwag:

 • Wnioski złożone na starych formularzach są NIEWAŻNE i nie będą mogły zostać rozpatrzone.
 • Wniosek złożony wyłącznie w USOSweb jest niewystarczający – po zatwierdzeniu należy go wydrukować, podpisać i złożyć wraz z załącznikami do Sekretariatu/Komisji Stypendialnej jednostki.
 • Warunkiem złożenia Wniosku o miejsce w domu studenta jest wypełnienie nowego Oświadczenia o dochodach. Dopiero po złożeniu Oświadczenia możliwe będzie wygenerowanie wniosku.
 • Jeśli adres zamieszkania, który wyświetla się podczas składania wniosku jest nieprawidłowy należy go zmienić w Dziekanacie/Sekretariacie jednostki. Po dokonaniu zmiany złożenie wniosku z prawidłowymi danymi będzie możliwe dopiero kolejnego dnia.
 • Odległość między miejscem zamieszkania a uczelnią należy obliczyć, jako adres docelowy podając: ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa.
 • Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie odległości, czyli wydruk z ogólnodostępnego, internetowego serwisu map.
 • Wniosek zanosi się do Komisji Stypendialnej jednostki.

O miejsce w Domu Studenta można ubiegać się przez cały rok akademicki. W takim wypadku osoba, starająca się o przyznanie miejsca powinna zgłosić się do Biura Spraw Studenckich.

Akademiki UW

Uniwersytet Warszawski posiada 6 akademików, które różnią się przede wszystkim ceną i lokalizacją.

 1. Dom Studenta nr 1 „Muchomorek”
 2. Dom Studenta nr 2 „Żwirek”
 3. Dom Studenta nr 3
 4. Dom Studenta nr 4
 5. Dom Studenta nr 5
 6. Dom Studenta nr 6