Gdzie szukać pomocy?

Pierwszym miejscem, od którego warto zacząć jeśli potrzebujecie pomocy w kwestiach studenckich jest z pewnością Zarząd Samorządu Studentów Waszej jednostki. To oni są pierwszymi osobami do których warto się zgłosić z problemami. Właśnie po to zostali wybrani, aby reprezentować Was przed władzami jednostki. Kontakt do nich możecie znaleźć między innymi w zakładce na tej stronie. Dobrym pomysłem jest też zajrzenie na facebooka, często bowiem Samorządy jednostkowe mają swoje fanpage, przez które będziecie mogli się z nimi skontaktować. No i oczywiście grupy Waszego roku oraz ogólne grupy dla studentów danej jednostki. Tam też z pewnością ich znajdziecie.

Na szczeblu jednostkowym możecie zgłosić się również do dyrektora/dziekana do spraw studenckich w Waszej jednostce. To on jest odpowiedzialny za wszystko co związane z wasza karierą studencką. To do niego będziecie składać podania, od tych po przeniesienie do innej grupy, po te z prośbą o powtarzanie przedmiotu czy etapu studiów (czego oczywiście Wam nie życzymy!).

Na szczeblu uniwersyteckim również możecie szukać pomocy. Przewodniczący Komisji Zarządu Samorządu Studentów są do Waszej dyspozycji. Jeśli w Wasza jednostka nie była w stanie pomóc Wam rozwiązać np. problemów natury dydaktycznej czy związanej z ze sprawami socjalnymi, możecie wybrać się na dyżur odpowiedniego przewodniczącego (aktualne informacje dostępne w zakładce „Samorząd” -> „Zarząd Samorządu Studentów”.

Prorektor do spraw studenckich, obecnie jest nią prof. UW dr hab. Jolanta Choińska-Mika, to odpowiednia osoba do której możecie się zwrócić w momencie kiedy wydaje się Wam, że wyczerpaliście już wszystkie możliwe drogi. Możecie się z nią skontaktować przez maila prorektorstud@adm.uw.edu.pl, a więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.uw.edu.pl/uniwersytet/wladze-i-administracja/prorektor-ds-studentow-i-jakosci-ksztalcenia/ .

Na UW jest jeszcze jedna ważna osoba, która może pomóc z waszymi problemami. Jest nią ombudsman. Ombudsman jest rzecznikiem akademickim, niezależną osobą do której mogą zwrócić się zarówno studenci jaki i pracownicy akademiccy i administracyjni z prośbą o pomoc w sprawach dotyczących uczelni i jej społeczności. Ombudsman jest swego rodzaju mediatorem miedzy dwiema skonfliktowanymi stronami. Obecnie rolę tę pełni mgr Anna Cybulko. Informacje o wszystkich kompetencjach ombudsman znajdziecie na stornie http://ombudsman.uw.edu.pl. Możecie również napisać maila na ombudsman@uw.edu.pl.