Opieka medyczna

OPIEKA MEDYCZNA DLA  STUDENTÓW

 Zapisując się do różnych organizacji studenckich, na wiele rodzajów dodatkowych zajęć czy kół zainteresowań, nie możesz zapomnieć o bardzo ważnej kwestii, bez której  cała twoja aktywność w trakcie studiowania może być utrudniona, lub nie cieszyć tak jak powinna .

Mowa tu o twoim zdrowiu, a dokładnie o poznaniu  wcześniej, co i gdzie zrobisz  jeżeli z twoim zdrowiem będzie działo się coś niepokojącego lub będziesz po prostu potrzebował porady, skierowania do specjalisty czy zaświadczenia lekarskiego związanego z kierunkiem podjętej nauki lub aktywnością fizyczną. Do tej pory każdy z Was miał zapewnioną opiekę medyczną najczęściej w najbliższym sąsiedztwie miejsca zamieszkania, często był to jeszcze lekarz pediatra opiekujący się dziećmi i młodzieżą od urodzenia do 18 roku życia. Teraz rozpoczynacie studia lub studiujecie, często daleko od dotychczasowego miejsca zamieszkania, a co za tym idzie od miejsca do którego mogliście się udać  kiedy potrzebna Wam była pomoc medyczna.

W bezpośrednim sąsiedztwie Uczelni lub wręcz na jej terenie są takie miejsca do których  bez obaw  możesz skierować swoje kroki w temacie zdrowia.

Centermed Warszawa dzięki przychylności  i zaufaniu władz największych Warszawskich Uczelni dba o zdrowie  społeczności akademickiej. Znamy się na tym jak mało kto, bo opiekujemy się środowiskiem  akademickim  od wielu lat,  w wielu miejscach w Polsce.

Prosimy więc,  poświęć odrobinę swojego cennego czasu, zapoznaj się z  zasadami, przysługującymi  Ci prawami oraz koniecznymi do spełnienia warunkami, aby z pełną świadomością  zostać objętym bezpłatną opieką medyczną w trakcie i w miejscu studiów.  Twoja  świadoma decyzja poprzez zapoznanie się z informatorem, wypełnienie   i złożenie deklaracji wyboru lekarza/pielęgniarki/położnej w naszych placówkach  zapewni Ci pełną wiedzę oraz taką właśnie opiekę.

Pomyśl o tym rozpoczynając lub kontynuując  nowy etap swojego życia – okres studiów

 

INFORMATOR DLA STUDENTA  – BEZPŁATNA OPIEKA MEDYCZNA W RAMACH NFZ

 DLA KOGO?

Naszą ofertę kierujemy w szczególności do:

 • Studentów zameldowanych na stałe poza Warszawą, którzy na czas nauki zmienili swoje miejsce zamieszkania i ich dotychczasowy lekarz pierwszego kontaktu pozostał daleko od miejsca obecnego zamieszkania i nauki –zapewniamy pełen pakiet zakresu POZ w  miejscu nowego zamieszkania i nauki
 • Studentów i pracowników, którzy mają wybranego lekarza POZ na terenie Warszawy, ale z różnych przyczyn nie są zadowoleni z jego usług- gwarantujemy lepszą dostępność , doświadczenie w leczeniu środowiska akademickiego , profesjonalne podejście, krótkie terminy oczekiwania oraz możliwość zapisów przez Internet
 • Studentów i pracowników, którzy nie posiadają wybranego lekarza POZ lub nie korzystają z usług publicznej służby zdrowia –oferujemy profesjonalne podejście do opieki medycznej, łatwość zapisu, krótkie terminy oraz wszystkie korzyści wynikające z objęcia opieką przez Grupę Centermed  ( 10 miast, zniżki, programy profilaktyczne, akcje prozdrowotne, zapisy on-line ..)
 • Studentów i pracowników obcokrajowców posiadających aktualne karty ubezpieczenia EKUZ, KARTY POLAKA lub ubezpieczenie dobrowolne w ZUS do bezpłatnego korzystania z usług lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach wizyt jednorazowych z dostępnością do pełnego pakietu świadczeń w ramach tego zakresu

 

CO W ZAMIAN?

Wypełniając deklarację wyboru lekarza /pielęgniarki/położnej Podstawowej Opieki zdrowotnej można bezpłatnie korzystać ( w ramach NFZ )z pełnego pakietu świadczeń medycznych przynależnych  temu zakresowi usług.

 • POMOC MEDYCZNA LEKARZA I PIELĘGNIARKI W KAZDYM PRZYPADKU
 • WYSTAWIANIE RECEPT REFUNDOWANYCH
 • WYSTAWIANIE ZWOLNIEŃ LEKARSKICH
 • BADANIA DIAGNOSTYCZNE I LABORATORYJNE ZLECONE PRZEZ LEKARZA POZ
 • SKIEROWANIA DO LEKARZY SPECJALISTÓW NA BEZPŁATNE WIZYTY W RAMACH NFZ
 • MOŻLIWOŚC BEZPŁATNYCH WIZYT DOMOWYCH W PRZYPADKU NIE MOŻNOŚCI DOTARCIA DO PRZYCHODNI
 • UDZIAŁ W PROGRAMIE ZDROWIA I KORZYŚCI Z KORZYSTANIA Z BEZPŁATNEJ KARTY PACJENTA

( IDENTYFIKACJA , WŁASNE KONTO ZDROWOTNE , REZERWACJA WIZYT ON-LINE , ZNIŻKI, RABATY, OSOZ )

W TYM ZNIŻKA  NA USŁUGI KOMERCYJNE W CENTERMED WARSZAWA  ( LABOLATORIUM, DIAGNOSTYKA , WIZYTY U SPECJALISTÓW,SZCZEPIENIA, INNE.. )

 • MOŻLIWOŚĆ REZERWACJI/ZAPISU BEZ KONIECZNOŚCI WYCHODZENIA Z DOMU –TELEFONICZNIE LUB PRZEZ INTERNET  Z DOWOLNEGO MIEJSCA  DO WSZYSTKICH PLACÓWEK  CENTERMED WARSZAWA

W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej masz zapewnioną bezpłatną pomoc medyczną od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18 i to gwarantuje ci wypełnienie /złożenie deklaracji wyboru oraz posiadanie tytułu ubezpieczenia

 

WAŻNE INFORMACJE

 • W jednym czasie możesz mieć na terenie kraju  wybranego jednego lekarza/pielęgniarkę /położną POZ.
 • W ciągu roku kalendarzowego możesz 3  razy bezpłatnie zmienić przychodnie  do której składasz deklaracje.
 • Do ukończenia 26 roku życia w przypadku kontynuacji nauki student korzysta ( bez żadnych dodatkowych opłat )z ubezpieczenia zdrowotnego opłacanego przez rodziców lub opiekunów.
 • Należy koniecznie sprawdzić czy rodzice lub opiekunowie zgłosili Cię do ubezpieczenia zdrowotnego po ukończeniu  przez Ciebie 18 roku życia – jeżeli kontynuujesz  naukę . Jeśli podejmowałeś podczas wakacji  lub w trakcie nauki pracę dorywczą na podstawie umowy,   automatycznie  zgłoszenie Ciebie do ubezpieczenia zostaje anulowane. Dzieje się tak również jeśli  rodzice zmieniają lub tracą pracę. Za każdym razem muszą pamiętać  żeby zgłosić Cię do ubezpieczenia ponownie.  Przed każdą wizytą u lekarza POZ  na podstawie numeru PESEL oraz za pośrednictwem  systemu EWUŚ sprawdzamy, czy pacjent jest zgłoszony do ubezpieczenia i czy może bezpłatne korzystać ze świadczeń  lekarza POZ w ramach NFZ.  Jeśli  system wykaże brak ubezpieczenia, po wypełnieniu stosownego oświadczenia porada zostanie udzielona bezpłatnie, a Ty dostaniesz czas na kontakt z rodziną  i wyjaśnienie problemu. To czy jesteś ubezpieczony i  czy  możesz bezpłatnie korzystać z opieki medycznej możesz sprawdzić  na stronie  NFZ lub w każdej z naszych przychodni.
 • W godzinach nocnych ,soboty ,niedziele oraz święta pomoc medyczna jako wizyta jednorazowa  udzielana jest w każdej przychodni   posiadającej umowę i oznaczonej logo NFZ. Nie ma tu znaczenia miejsce na terenie kraju, gdzie w danym momencie przebywacie oraz to gdzie na terenie kraju macie wybranego lekarza i złożoną deklarację. Wizyta jednorazowa nie wymaga zmiany przychodni i składania  jakiejkolwiek deklaracji ponownie. W celu uzyskania pomocy medycznej wystarczy dokument tożsamości ze zdjęciem

JEŚLI SIĘ ZDECYDUJESZ  NIE CZEKAJ AŻ ZACHORUJESZ!

 • Wypełnij deklarację  -formularz ze  strony   zdrowystudent.pl,   wydrukuj i podpisz, lub udaj się do najbliższej przychodni –wydrukujemy to co uzupełniłeś  w szablonie   i poprosimy Cię o podpis na miejscu .
 • W przychodni Centermed Warszawa , sprawdzimy status twojego ubezpieczenia  i pomożemy w dopełnieniu formalności.
 • Tu też odbierzesz bezpłatną kartę pacjenta, aby w pełni korzystać ze wszystkich przywilejów  bycia naszym pacjentem

LOKALIZACJA

Przychodnie Centermed  Warszawa   zlokalizowane są na terenie kampusów akademickich  w 6 rejonach Warszawy, aby każdy potrzebujący z łatwością wybrał dla siebie dogodną lokalizację,  niezależnie na jakiej uczelni  studiuje. Zapisując  się  do Centermed  Warszawa poprzez dokonanie  wyboru  lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w naszych placówkach daje możliwość  korzystania ze wszystkich  poniższych lokalizacji i lekarzy POZ.

 • Krakowskie Przedmieście 24/26, tel.  (22) 552-03-65,  826-75-07,
 • Waryńskiego 10a, tel.  (22) 825 48-69,, 825-20-02,  592-48-00
 • Mochnackiego 10, tel.  (22) 234-53-37
 • Żwirki i Wigury 95/97, tel.  (22) 554-80-40
 • Narbutta 85,   tel.  (22) 849-96-18
 • Świeradowska 43  tel.  (22) 543-54-85

KONTAKT    INFOLINIA OGÓLNOPOLSKA   801 404 402, TWOJA STRONA   www.zdrowystudent.pl

Jeśli NADAL będziesz miał jakieś pytania lub wątpliwości,  co do zakresu lub wymogów formalnych opieki medycznej realizowanej przez Centermed Warszawa przyjdź do naszych przychodni, zapytaj w rejestracji lub zadzwoń do koordynatora- chętnie odpowiemy na twoje pytania –Piotr Montewka  506-071-213 pmontewka@centermed.pl