Praktyki i wolontariat

Czy praktyki studenckie muszą być nudne? Czy podejmując decyzję o odbyciu praktyk lub wolontariatu musisz jednocześnie zrezygnować z wakacji?

Oczywiście, że NIE!

Praktyki zagraniczne są szansą na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Oprócz zdobycia cennego doświadczenia, każdy z wyjeżdżających ma okazję poznać inne kultury, nawiązać kontakty międzynarodowe, przydatne w późniejszej karierze zawodowej oraz po prostu dobrze spędzić czas.

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego mogą wybierać między Praktykami Erasmus i AIESEC. Oba programy mają odrębne zasady i terminy rekrutacji. Podczas, gdy w ramach pierwszego programu można wyjechać tylko do krajów europejskich, drugi program skierowany jest do tych, którzy pragną odkryć inne kontynenty.

Wolontariat międzynarodowy jest sposobem na pożyteczne spędzenie czasu, zdobycie doświadczenia i pomoc innym. Niezaprzeczalnie zaletą udziału w wolontariacie będzie podniesienie poziomu językowego uczestnika, ciekawy wpis do CV i poznanie młodych ludzi z całego świata. Wśród najciekawszych wolontariatów należy wymienić wolontariat AIESEC, Projects Abroad i Wolontariat Europejski (EVS).

W razie pytań prosimy o kontakt z Komisją Mobilności Studentów.