Wymiany i stypendia zagraniczne

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego mają wiele możliwości wyjazdu na stypendia zagraniczne. Zaczynając od najpopularniejszego Erasmus+, który obejmuje całą Unię Europejską i 6 innych państw, poprzez ogólnoświatowy Program Erasmus Mundus, środkowoeuropejski CEEPUS, atrakcyjny, choć nieznany Fundusz Wyszehradzki dochodzimy do umów bilateralnych i stypendiów rządowych oferowanych przez konkretne państwa. Wyjazdy mogą być półroczne, roczne, czasem nawet 2-letnie. Różnią się nie tylko miejscem na mapie, ale i wysokością stypendium, elastycznością programu oraz wymaganiami rekrutacyjnymi.

Nie kuszą Cię obce kraje, wolisz pozostać w Polsce? System mobilności studenckiej MOST oferuje półroczne i roczne wymiany w ramach 20 uniwersytetów polskich oraz 8 uczelni stowarzyszonych. Program wzorowany jest na Erasmus+, z dużym naciskiem na indywidualny dobór zajęć przez studenta.

Zachęcamy też do udziału w praktykach zagranicznych. Zarówno te oferowane przez program  Erasmus, jak i organizowane przez AIESEC stanowią ciekawą alternatywę dla zwyczajnych praktyk studenckich.

A może interesuje cię wolontariat zagraniczny? Poczytaj o wyjazdach w ramach Wolontariatu AIESEC, Projects Abroad czy Wolontariatu Europejskiego (EVS).

W razie pytań prosimy o kontakt z Komisją Mobilności Studentów.